Ultrazvukové sonotrody MS sonxSON

Díky podrobnému návrhu designu sonotrody dle tvaru dílce, výpočtu FEM, pečlivému výběru materiálu, přesné výrobě a přesnému odladění, naše ultrazvukové sonotrody MS sonxSON představují nejvyšší kvalitu. Skupina MS Ultrasonic Technology Group nabízí řadu sonotrod, které jsou: přizpůsobeny danému dílci, vypočítány, vyrobeny a odladěny.

VLASTNOSTI A PROVEDENÍ

VLASTNOSTI

• Sonotrody jsou odladěny na odpovídající frekvenci a amplitudu
  • Vhodné geometrie sonotrod a návrhy kovadlin (zakládacích lůžek) jsou k dispozici pro každou aplikaci
  • Dlouhá životnost díky individuálnímu výběru materiálu sonotrod, který odpovídá danému plastu
  • Nejlepší výsledek svařování díky přesnému rozdělení ampltudy sonotrod
  • Dlouhá životnost díky konstrukci FEM pro nejlepší rezonanční chování
  • Stabilní proces s nízkými teplotami díky inovativnímu ukotvení oscilační jednotky

PROVEDENÍ

• Frekvence: 40 kHz, 35 kHz, 30 kHz, 20 kHz
  • Materiál: Titan, Stahl, Aluminium, diverse Beschichtungen
  • Transformační kusy amplitudy MS sonxAMP jsou dostupné v několika variantách

Šetrné a efektivní zpracování pomocí torzní sonotrody

Torsional-Sonotrode

Patentovaná torzní sonotroda MS Ultrasonic Technology Group šetrně a přesně zpracovává membrány, fólie a vstřikované díly. Tyto sonotrody se používají jak u sériových strojů MS sonxTOP, tak u speciálních strojů MS sonxMAC.

U torzního ultrazvukového svařování se jedná o vysokofrekvenční třecí svařování. Vibrace jsou aplikovány tangenciálně, zatímco sonotroda pohybuje horní spojovanou částí a pohybuje s ní vodorovně vzhledem ke spodní části spojované dvojice. Díky vysoké frekvenci 20–35 kHz, amplitudě a tlaku se jemným třením vytváří tavenina mezi spojovanou dvojicí. Ve srovnání s podélnými vibracemi jsou slabá místa jako např. elektronika, přepážky a žebra uvnitř součásti podstatně méně namáhána.

VAŠE VÝHODY

• Torzní sonotroda může být použita vždy ve spojení s vyměnitelnými obrysovými šroubovicovými prvky (obrysové hroty), a je tedy velmi variabilní
  • Díky rotačním vibracím nedochází k téměř žádnému namáhání spojovaných částí (asi o desetinu menší ve srovnání s podélným ultrazvukovým svařováním)
  • Prostřednictvím „zkrutu“ lze na svařovaný povrch aplikovat velmi vysoké síly a výkony – to znamená, že i tlustší obrobky lze spojovat s velkou pevností
  • Vyšší hustota svarových bodů a tím ještě pevnější spojení než u klasického podélného ultrazvukového svařování
  • Metoda je zvláště vhodná pro aplikace ve zdravotnickém nebo automobilovém průmyslu
  • Proces šetrný k dílům (funkční spolehlivost zůstává zachována)
  • Vytváření vrubů a ztenčení materiálu při aplikacích s fólií jsou výrazně sníženy
  • Výměna podélně a torzně vibrujících sonotrod je kdykoli možná
    s použitím standardních komponent
  • Cenově výhodné řešení pro torzní ultrazvukové svařování s použitím standardních komponent (konvertor, generátor)
  • Dodávají se ocelové obrysové hroty, zvýšená životnost

PŘÍKLADY APLIKACÍ

• Membrány DAE (prvek pro kompenzaci tlaku)
  • Membránové aplikace (např. výdechové ventily)
  • Lékařské kapací komory (např. infuzní filtry)
  • Filtry
  • Tenké vstřikované díly (trysky, ventily, hrdla)
  • Problematické vstřikované struktury (např. mřížky reproduktorů v panelu bočních dveří)
  • Citlivé fólie (pro kávové kapsle)
  • Lakované plastové díly
  • Olejové tlumiče (v nábytkářském průmyslu)

VARIANTY

MS sonxSON

Posuvná jednotka ze speciálního stroje MS sonxMAC s torzní sonotrodou

Sériový stroj MS sonxTOP s torzní elektrodou

DATA A FAKTA

Materiál sonotrody Titan
Materiál obrysového hrotu Titan, ocel (kalená)
Pracovní frekvence 20 kHz, 35 kHz

POPTÁVKA

JSME ZDE PRO VÁS

Sie haben noch Rückfragen zum Produkt oder zu einer speziellen Anwendung? Wir freuen uns Ihnen weiterhelfen zu können. Gerne können Sie uns eine E-Mail senden vertrieb@ms-ultrasonic.de

Manche Dinge müssen aber auch persönlich besprochen werden. Nutzen Sie dazu unser Rückruf-Formular. Wir melden uns bei Ihnen. Schnell und kompetent.

POŽÁDAT O ZPĚTNÉ ZAVOLÁNÍ

Alle mit einem * markierten Felder sind Pflichtfelder.